smseace 10PCS HK19F DC 12V Жолта 8 pin Реле Серпентина DPDT Мини Моќ PCB Пластични Реле се Прилагоди Автоматски Заштита Електронски Equipmen релеи HK19F-12V

smseace 10PCS HK19F DC 12V Жолта 8 pin Реле Серпентина DPDT Мини Моќ PCB Пластични Реле се Прилагоди Автоматски

Достапно за вашата нарачка
DEN 215.76
Залиха:

Име на производ : Општа Намена Реле; Модел : HK19 F-DC12 V-SHG (HF19 F-12 V-10).Боја : Жолта;Материјал : Пластични ;Pin Количина : 8 Pin;Серпентина Напон : DC 12 V.Примена : Употреба на далечинскиот управувач, електронска опрема, на комуникација, на автоматски систем за контрола и така натаму.Функција : Тоа може да се прилагоди автоматски, заштити, да се трансформира на електричното коло.Пакет Вклучувајќи:10 PCS Реле HK19 F 12 V.Супер меѓународни нога врти полн бакар електромагнетни калем, повлече-во е повеќе сигурен.Целосно автоматизирано производство, побрза, постабилна и повеќе точни.Школка е направен од високо-квалитетни материјали, со добра дебелина и силна мазност.Оваа Ayong сребро алуминиум материјал е повеќе проводници и издржливи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата