Aurifil Конец во Боја Градител Серија - 3 Големи (1,422 Дворови Секоја) Spools на 50wt Памук Конец во Colorway (Сардинија Розова 2410-2425-2530)

Aurifil Конец во Боја Градител Серија - 3 Големи (1,422 Дворови Секоја) Spools на 50wt Памук Конец во Colorway

Достапно за вашата нарачка
DEN 936.00
Залиха:

Aurifil е нова Боја Градител trios се избрани за совршена рамнотежа на засенчување. 50wt памук (1422 дворови по гајтанот) е совршен за piecing, машина апликација, quilting, или вез, давајќи мазна, домот шевовите и неверојатна палета од бои. 2-ply темата е направен од Долго Главен Египетски Памук.Aurifil е нова Боја Градител trios се избрани за совршена рамнотежа на засенчување. 50wt памук (1422 дворови по гајтанот) е совршен за piecing, машина апликација, quilting, или вез, давајќи мазна, домот шевовите и неверојатна палета од бои. 2-ply темата е направен од Долго Главен Египетски Памук.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата