USB 3.0 Switch Селектор, Bi-Directional USB Преклопник 2 во 1 Од / 1 in 2 Out, MLEEDA USB Switcher за 2 Компјутери Споделување на Тастатурата Глувчето Печатач, Скенер, Десктоп Контролер и 2 USB3.0 Каб?

USB 3.0 Switch Селектор, Bi-Directional USB Преклопник 2 во 1 Од / 1 in 2 Out, MLEEDA USB Switcher за 2 Компјутери

Достапно за вашата нарачка
DEN 527.76
Залиха:

USB 3.0 Двонасочно Прекинувач : Овој USB преклопник овозможува споделување на 1 USB уред помеѓу два компјутери или делат еден компјутер помеѓу 2 USB уреди.Како што печатач, скенер, глувче, тастатура, читач на картички и други USB deivce.Оваа нова KVM switch има обновено на вграден USB автоматско препознавање на обработка технологија, што суштински го решава проблемот на unrecognition по префрлување.Plug and play, USB автобус напојување, без дополнителни адаптер е потребно.USB преклопник 3.0 селектор поддржува ултра-брз USB 3.0 за пренос на податоци, пренос на Податоци брзина до 5 Gbps, и е наназад компатибилен со USB 2.0 и USB 1.1 уреди.Лесно можете да префрлате 2 компјутери или 2 USB уреди со клик на копчето или употреба на десктоп продолжување switcher(вклучена), LED индикатор овозможува да се знае кој компјутер, е во контрола лесно.Со овој USB Switcher можете да ги споделите еден уред помеѓу два компјутери, дури и поврзување на USB хаб за делење на повеќе уреди помеѓу два компјутери.или споделување на еден компјутер помеѓу повеќе уреди.Овој USB 3.0 switch деминутив може да помогне да се задржи вашата работа простор чиста и организирана.Овој USB 3.0 префрлување со голема компатибилност, возачот-слободен за Windows 10/8/8.1/7/Vista/XP и Mac OS X, Linux и Chrome OS.Ние обезбедуваме 12-месечен гарантен за овој USB преклопник, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било какви прашања.USB 3.0 Двонасочно Споделување Switch.Овој USB преклопник овозможи 2 компјутери да ги споделат 1 USB уред, како што се печатач, скенер, глувче, тастатура, читач на картички, USB флеш диск и други USB deivces, или споделување на 1 компјутер помеѓу 2 USB уреди.LED индикатор овозможува да се знае кој компјутер, е во контрола лесно. -За пренос на податоци брзина до 5 Gbps со USB 3.0 кабел .USB Преклопник 3.0 Селектор 1 in 2 out :Делат еден компјутер помеѓу 2 USB уреди.пакување листа : . 1x Bi-Directional USB 3.0 Switcher. 2x USB 3.0 Кабел(0.8 M). 1x Десктоп Продолжување Switcher(1.5 М). 1x Упатството.Answer : ___________________________ Note : . ● Тоа дека не е за 2 компјутери споделување на 1 USB уред во исто време, или 2 USB уреди споделување на компјутер во исто време. ● Ве молиме не го притиснете на прекинувачот копчето кога ќе пренесување на податоци. ● Максималната пренос на далечина од USB 2.0 кабел не надминува 5 метри, и пренос на далечина на USB 3.0 кабел не надминува 3 метри. ● Ако сакате да се добие 5 gbps за пренос на податоци, стапката на, ве молиме бидете сигурни дека се поврзете USB 3.0 кабел и USB 3.0 уред.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата