Ikelite Ултра Компактен Домување за Panasonic Lumix DMC-TS2 & DMC-FT2

Ikelite Ултра Компактен Домување за Panasonic Lumix DMC-TS2 & DMC-FT2

Достапно за вашата нарачка
DEN 6238.80
Залиха:

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Јасно Поликарбонат Случај.Механички Контроли.Пад На Камерата Вчитување.Во Близина На Неутрален Пловни.Прифаќа 67mm Леќа Додатоци Адаптер - Номинална Надолу до 200'.Оваа Ikelite 6270.02 Ултра Компактен Домување е наменета за Panasonic Lumix DMC-TS2 и DMC-FT2 дигитални камери.Тоа е за вбризгување на пластични јасно поликарбонат случај, позната по својата сила и отпорност-слободен својства.Домување нуди непречен поглед на камерата за информации и контрола на функциите и работи безбедно до длабочина од 200'.Лесно се отвори latch заедно со пад на камерата вчитување прави поставување на бриз.Домувањето е големина и пондерирана за близина неутрален пловни и извонреден ракување подводни.Надворешен широк агол на конверзија леќа се зголемува аголот на покривање така можете да добиете многу поблиску до вашиот предмет, додека сеуште фитинг сè во frame.By намалување на количината на вода помеѓу предметот и вашата леќи на камерата, добиената слика ќе биде повеќе свежи и шарени.Прикачите 67mm навој Ikelite W-20, Inon Тип II, и Epoque леќи со користење на #9306.78 порт за полнење.Овој адаптер исто така, може да се користи за да прикачите 67mm навој макро леќа.Флеш diffuser е овозможен за да се подобри осветлувањето квалитетот кога камерата е вграден во блицот ќе се користи под вода.За оптимално осветлување подводни изборен надворешни strobe се препорачува.Ikelite strobes се посветли, рециклирање побрзо и да понудат на поширок опфат од камерата flash.Да се биде подалеку од објективот на камерата, на strobe го намалува осветлувањето на честички во водата која помага да се елиминира backscatter.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата