Печатач 10мм Ширина Висока Брзината на Печатење 152mm/s Термички Етикета Печатач Термички бар-код Термички Превозот Етикета Печатач Поддршка QR Код за Канцелариски Мат

Печатач 10мм Ширина Висока Брзината на Печатење 152mm/s Термички Етикета Печатач Термички бар-код Термички Превозот

Достапно за вашата нарачка
DEN 9600.72
Залиха:

На брзина на печатење е 2inch-6inch, на максимална излезна брзина е 152mm/s, а за печатење кој е висок-брзина и стабилна.На хартија излез ширина е 40mm~120mm, и максимално ефективно ширина е 108mm, која може да ги задоволи сите етикета печатење.Печатење може да се детектира автоматски хартија, кој може да се избегне хартија отпад и да се направи канцеларија поефикасно.Големите ширина хартија за отпадоци може да се стави 107mm дијаметар етикети, така што не треба да се промени хартија често кога сте зафатени.Лента за слободни, лента-бесплатно, мастило-бесплатно, печати со топлинска етикета, спаси се грижи и напори.Резолуција:8 точки/mm(203 DPI)Печатење метод:Директни Thermal Max.брзината на печатење:152 mm(6"")/s Max.печати ширина:108 mm (4.25") Max.печати должина:1778mm Media тип:Континуирано,празнина,црна марка, фан-пати и удирани со тупаници hole Media ширина:20-115mm Media дебелина:0.06~0.25 mm Label должина:10~1778mm Label се Тркалаат Капацитет:127 мм (5") надворешни diameter Physical димензија:215 мм x 178 мм x 155 mmweight:1.31 kg Processor:32-bit RISC CPUEmulation:TSPL EPL ZPL DPLMemory:8 MB SDRAM;Micro s D читач на картички за Флеш меморија проширување, до 4 GBInterface:USB2.0 (Стандард)/ Lan(Изборен)/ Bluetooth(Изборен)/ WIFI(Изборен)1 D бар код : Кодекс 39, Кодекс 93, Код 128u CC, Кодекс 128, подмножества A, B, C, Codabar, Преклопувачки 2 од 5,EAN-8,EAN-13,EAN-128,Баркод:UPC-А, UPC-E,EAN и UPC 2(5) цифри add-on,MSI, PLESSEY, POSTNET, Кина ПОСТ,GS1 Data Bar, Code112 D бар код : PDF-417,Maxicode,Data Matrix, QR код,Aztec Environment:Операција состојба : -10~50 °C(14~122 °F),10~90% не-condensing Storage состојба : -40~60 °C(-40~140 °F), 10~90% не-condensing Suitable за печатење цена, производ, етикетирање, превозот етикети, магацин етикети, достава на пошта етикета, упатство етикета, етикетирање и слично.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата