Екстра Големи Косата со Крпа -Мазна Т-Маица Крпа за Кадрава, Брановидни, Директно & Текстура на Косата- Органски Памук - Luxe

Екстра Големи Косата со Крпа -Мазна Т-Маица Крпа за Кадрава, Брановидни, Директно & Текстура на Косата- Органски

Достапно за вашата нарачка
DEN 1103.76
Залиха:

Екстра голема крпа 42"x27", Одговара на сите коса должини.Помалку триење = Помалку frizz , го Намалува кршење и frizz.За Сите типови коса. 2А-4 C Директно да кадрава коса.Т-Маица крпа - Апсорбира вода за подобро од competiters. 100% органски мазна coton.Michambe луксузен коса крпа за кадрава, брановидни, текстура & директно е специјално дизајнирана за намалување на frizz, оштетување и додавање сјај на вашата коса.Направени со 100% органски чешлани памук, оваа супер мека крпа ќе направи се мијат ден се чувствуваат како спа ден.Мазната површина на оваа Маица крпа памук намалува коса кршење & frizz за разлика од редовните бања крпи.Помалку триење= помалку frizz.Оваа коса крпа е погусто и поголеми од Т-Маица и разноврсна за многу носи опции.Michambé крпи се совршени за завиткување во turban, plopping, и scrunch стил!Michambé крпи се отстрани вишокот на вода и се остава во вистинската количина на влага за стил, за разлика од микрофибер крпи да се отстрани многу природни добра влагата од вашиот косата оставајќи ја косата секнува и frizzy. 100% органски чешлани памук.Димензии : 43"x 27" 250gsm По користење крпа висат да се исуши или машина за миење со ладна вода и ја собори сува на ниско ниво.Не користите кајгана.Миење пред да се користи за прв пат.Косата видови најдобро одговара за : парична Казна/Среден Сите Коса должина Директно/ Брановидна/ Кадрава/ Калеми 2 A, 2 B, 2 C 3А, 2 B, 2 C 4А -, 4Б, 4 C Причини за љубов Frizz намалување Додаде сјај Намалува коса кршење на Органски и фер трговија Издржливост Луксузен се чувствуваат Со секое купување на нашите luxe косата со крпа што ќе биде со засадување на дрво со Еден Дрво Засадени.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата