Лаванда Тело Чистење Природни Органски Мртвото Море Сол Против Стареење & Ексфолиране Moisturizes и Негува Рака Нозе & Кожата

Лаванда Тело Чистење Природни Органски Мртвото Море Сол Против Стареење & Ексфолиране Moisturizes и Негува Рака

Достапно за вашата нарачка
DEN 359.76
Залиха:

УЛТРА МАЗНА КОЖА - Ова свежо пенење, мулти-акција гел е лесно исполнет со нежни exfoliating монистра.Висока-перформанси exfoliating третман извишува далеку нечистотии и dulling површински клетки без сушење, оставајќи ја кожата мазна, рафиниран и удобен.Нашиот комерцијален чистење технологија Опушта и Појаснува вашата кожа, намалување на иритација.Кожата изгледа здрава и прозрачна, тоа носи уживање на лековитата на вашиот туш.БЛАГОТВОРНО & СМИРУВАЧКИ ЛАВАНДА - Своите смирувачки и релаксирачки квалитети, продолжи да биде Лаванда повеќето значајни атрибути.Лаванда етерични масла едноставно не се омилени поради својата класична мирис—тоа е исто така многу разновиден.Од нега на кожата производи за релаксирање рутини, може да кисна и да ги зголеми во многу области од вашиот живот.Се применува локално, Лаванда масло е често се користат за да се намали појавата на несовршености на кожата.СВЕЖО и ПРИРОДА/Ревитализираат & Обновува Кожата - Природна сол кристали во комбинација со лаванда етерични масла работат заедно за да ги отстраните мртвите клетки на кожата и подмладување на кожата, со враќање на влага.Богати со моќен и ефективен антиоксиданси, Витамин Е, Витамин Ц, Хијалуронска киселина за да се помогне во борбата против стареење на кожата.Сите состојки се природни и хипоалерген.ТРИ-ВО-ЕДНО ФОРМУЛА - Нашата единствена "3 во 1 Формула" не сè тело чистење треба да се направи и повеќе - да РАЗЛИСТВАМ, БАЊА & ВЛОГОВИ.Затоплување желе текстура со вкусни лаванда мирис кој е совршено решение за униние и нерамна текстура.Сол ќе slough далеку мртвите клетки од кожата додека природни масла ќе придавам влогови на кожата за време на чистењето.Кога lathering до размислува за масажа нежно текот на влажна кожа.НАВЛАЖНУВАЧКИ & ПОДМЛАДИТЕЛЕН - Нашата морска сол чистење е неверојатно навлажнувачки, и збогум да се исуши нервозни зима кожата, лушпеста shins, груба лактите и колената, и ронлив нозе!Фини честички со свеж мирис на освежување лаванда може дури и кожата, давајќи кожата блескав, мека и мазна завршница.На мека текстура е лесно се апсорбира.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата