Extech MA3010 True RMS 3000A AC Flex Менгеме Метар

Extech MA3010 True RMS 3000A AC Flex Менгеме Метар

Достапно за вашата нарачка
DEN 3886.80
Залиха:

Мерење на AC Струја до 3000 A.True RMS за точни читања на бучна, искривени или не-синусоидалните бранови.Флексибилни 10 во.менгеме вилица лесно да се обвива околу автобус барови и кабел снопови. 7.5 mm кабел со дијаметар вклопува во тесни простори и околу голема проводници.Во текот опсег и Ниско ниво на батеријата индикатор.На MA3010 е 3000 A True RMS AC Flex Менгеме Метар.На MA3010 карактеристики на 10 инчен флексибилни менгеме со LCD монитор.Вистинската RMS мерења се за точни читања на бучна, искривени или не-синусоидалните бранови.Заврши со две ААА батерии.УЛ наведени и CAT IV 600 V безбедност оценка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата