Кингстон Месинг KB987ACLSB Американски Класичен Широка Бања Тапа, Брусен Месинг

Кингстон Месинг KB987ACLSB Американски Класичен Широка Бања Тапа, Брусен Месинг

Достапно за вашата нарачка
DEN 4555.68
Залиха:

Солидна месинг изградба.Duraseal washerless кертриџ.Дек планината 8" 16" распространета 3-дупка за инсталација. 1.2 GPM/4.5 LPM вода проток на 60 PSI. 1/2"-14 NPSM конекција. 4-1/8" spout царинење. 5" spout дофат.Dual рачката на менувачот се исполнат АДА насоки.Вклучува појавување заврши pop-up мозоци.Корозија-отпорни заврши.Оваа славина е совршен за оние кои бараат инспирација од исклучителна мајсторство и архитектура на традиционалните Викторија ера.Идеален за повеќе пространа бања, голема чешми се повеќе се шири, освен и функција за 3-дупка за инсталација.Американскиот Класичен широка бања тапа и својата избрана здрав месинг изградба и премиум бранеа месинг заврши се гарантира да glamorize вашиот дом традиционалните ансамбл за годините што доаѓаат.Оваа тапа сигурно ќе персонификација било сопственикот на куќата е префинет вкус со својата кралска квалитети.Соодветен финиш на мозоци е исто така вклучени.Распространета бања чешми се познати по нивните разноврсна стил и дизајн, подобро прилагоден за да биде инсталиран во бања со доволно простор.Распространета чешми се состои од spout и две тапа рачки (Обично 8" се шири меѓу двете рачки).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата