Dell Предводник на G15 5510 Игри 15 Лаптоп, 15.6 FHD 120Hz Екранот, 10 Генерација Intel Core i5-10200H, GeForce GTX 1650 4GB, позадинско осветлување Тастатура, WIFI6, Nahimic 3D Аудио, Win10 (32GB RAM | 1TB SSD)

Dell Предводник на G15 5510 Игри 15 Лаптоп, 15.6 FHD 120Hz Екранот, 10 Генерација Intel Core i5-10200H, GeForce

Достапно за вашата нарачка
DEN 1536.00
Залиха:

【Процесор】10 Генерација Intel Quad-Core i5-10200 H (Победи i7-8750 H) (База на Часовникот 2.4 GHz, Max Зголеми Часовникот До 4.1 GHz, 8 MB Smart Кеш, 8 Теми). 【Екранот】 15.6 инчен FHD (1920 x 1080) 120 Hz Широк Агол на Гледање на Екранот, NVIDIA Ge Force GTX 1650 4 GB, Интегрирани Intel UHD Графика. 【Технолошки Спецификации】1 x USB-A 3.2, 2 x USB 2.0 (Еден со Power Share), 1 x HDMI, 1 x RJ-45 Gigabit Ethernet Порта, 3 x приклучок за Слушалки/Микрофон Џек. 【Оперативен Систем】Windows 10 Дома 64-битна.PRODUCT OVERVIEW : 15.6-инчен гејмерски лаптоп со 10 Генерација Intel Core i5-10200 H Процесор, NVIDIA Ge Force GTX 1650 графика и Игра Shift технологија.На Alienware-инспириран термички дизајн вклучува двојна воздух-доза од врвот на тастатура и на дното на G15. Оваа воздухот е тогаш протерани преку четири отвори наоѓа на двете страни и на задните да се зголеми струење во текот на бакар цевки за оптимално ладење и топлина дисипација Детали за Производот : процесор : 10 Генерација Intel 4-Core i5-10200 H (База на Часовникот 2.4 GHz, Max Зголеми Часовникот До 4.1 GHz, 8 MB Smart Кеш, 8 Теми) Оперативен систем : Microsoft Windows 10 Дома (64-bit) Графика и Видео : Посветена NVIDIA Ge Force GTX 1650 4 GB Интегрираната Intel UHD Графика 15.6" FHD (1920 x 1080) WVA 120 Hz се Прикаже Клучните Карактеристики : Wi-Fi : Да Bluetooth : Да позадинско осветлување на Тастатура : Да Отпечаток : Нема Камера : Да Оптички Диск : Нема Мулти-формат SD медиуми читач на картички : Нема Nahimic 3 D Аудио : Да Портови : 1 x USB-A 3.2, 2 x USB 2.0 (Еден со Power Share), 1 x HDMI, 1 x RJ-45 Gigabit Ethernet Порт, 1 x приклучок за Слушалки/Микрофон Џек Батерија : 3-Cell 56 Wh Дополнителни Информации : Димензија : 14.06" x 10.7" x 0.91" Тежина : 5.39 lbs.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата