VIBORG Делукс Солидна Нерѓосувачки Челик SUS304 Тешки-Должност Кат Планината Монтирани Магнетна Врата Затка Doorstop Вратата Стоп, RS-07

VIBORG Делукс Солидна Нерѓосувачки Челик SUS304 Тешки-Должност Кат Планината Монтирани Магнетна Врата Затка Doorstop

Достапно за вашата нарачка
DEN 383.76
Залиха:

СОЛИДНА SUS-304 од не ' рѓосувачки челик изградба ТЕШКИ-ДОЛЖНОСТ & машински преку целосно автоматизиран прецизност ЦПУ (Компјутер Нумеричка Контрола) машина алатка за да се обезбеди квалитет на стабилност и трајност на производот.Со моќна магнетна систем да се одржи вашата врата цврсто & пролет визуелниот мека-фати функција за да го запрете вашето вратата тивко & трајни.Производ нето тежина : 275 грам.Инструкции за инсталација : 1. Вежба Ø10mm дупка (45mm длабоко) на подот. 2. Стави водител на гром во дупката, а потоа завртете го орев со spanner додека сидро болт е фиксна во дупка. 3. Користете го вашиот страна на пресврт вратата затка долу на сидро гром додека не е фиксна, со сидро гром на подот. 4. Последниот чекор : се поправи го фати на врата со обезбедени завртки.Answer : ___________________________ Note : Магнетна врата престане да работи, бидејќи таа ги содржи и двете магнет и железо - магнет потребите од железо за да го привлечат.Но, железо може да рѓа ако тој доаѓа во директен контакт со вода и кислород.Па, за да се спречи рѓа, не го изложувајте магнетна врата престане да влажна средина.уште поважно, да се избегне директен контакт со вода.Answer : ___________________________ Note : оваа врата затка НЕ е погоден за дрвени кат (дрво тротоарите).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата