Мерсер Кулинарски M23210YL Леб Нож, 10-Инчен Брановидна Раб Широк, Жолта

Мерсер Кулинарски M23210YL Леб Нож, 10-Инчен Брановидна Раб Широк, Жолта

Достапно за вашата нарачка
DEN 371.76
Залиха:

Ергономски рачка, комбинација на Santoprene за удобност и полипропилен за издржливост.Текстура прст поени обезбеди лизга отпор, контрола и безбедност.Заштитна прст гарда.Рака мие ножеви за работ на ножот и површинска заштита.Највисок квалитет на Јапонски челик овозможува лесно сечилото одржување и брзо се острат за razor-остар раб.Едно парче високо-јаглерод, дамка-отпорни Јапонски челик.Со исклучителни перформанси, Милениуми ножеви се дизајнирани со иновативни карактеристики за да ги задоволи барањата на денешниот професионални готвачи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата