Impinj Speedway Поврзете Софтвер

Impinj Speedway Поврзете Софтвер

Достапно за вашата нарачка
DEN 1677.36
Залиха:

Ресурс за секој кој има купени Impinj Speedway Револуција RFID читач или Impinj Портал RFID Читач.Лесно и евтино да го добијат РЕНТАБИЛНОСТ од вашиот RFID хардвер инвестиции.Им овозможува на информации да се пренесат преку КОМПЈУТЕР преку USB, Telnet, Флеш Диск, Serial, или Web објавување.Замена на бар-кодови со Impinj RFID технологија на минимална инвестиција.Лиценца клуч ќе бидат генерирани во рок од 2-3 дена.Impinj Speedway Поврзете е liscensed софтвер кој работи на Impinj Speedway R420, R220, R120, x Span, x Array, и x Portal читатели овозможувајќи им на корисниците лесно да се постави конфигурации за една читателот и брзо да пристапите RFID податоци.Оваа софтвер обезбедува повеќе протоколи за донесување RFID податоци до некоја апликација без скапи развој на софтвер или на посредници трошоци.На поедноставена графички кориснички интерфејс им овозможува дури и оние кои се запознаени со RFID за да го поставите основни читателот конфигурации.Податоци е предадена на PC апликацијата во кратенки преку USB-КРИЕШЕ, serial, Ethernet или Веб испорака.Исто така, Speedway Поврзете овозможува GPIO предизвика настани.Дополнително, Speedway Поврзете нуди локација и насока способности кога се користи во комбинација со Impinj x Array или x Span Портал RFID Читателите.Следи означени предмети, палети, опрема, датотеки, или луѓето кои поминуваат низ вратите, ходници, или други зони на interest.By влијаејќи на моќни локација и насока способности на Impinj портали ќе може да го зголеми оперативната видливост, се автоматизира управувањето на производот преку синџирот на снабдување, и да се подобри инвентар достапност за вашите клиенти.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата