(Пакет од 3 Предмети) Itay Минерални Фондацијата Мф-6 Млеко Macchiato Md Темна Кожа +Прав со Четка+торба Прозрачна, Блескав, Беспрекорна Заврши Полна Големина 9 Грам

(Пакет од 3 Предмети) Itay Минерални Фондацијата Мф-6 Млеко Macchiato Md Темна Кожа +Прав со Четка+торба Прозрачна,

Достапно за вашата нарачка
DEN 1198.80
Залиха:

1 Itay Минерални Козметика Прозрачна, Блескав, Беспрекорна Заврши Полна Големина 9 Грам Фондацијата во MF6 Млеко Macchiato. 1 Itay Минерални Козметика Во Прав Со Четка. 1 Itay Минерални Козметика Авионски Патувања Козметички Торба.Itay Минерални Козметика Фондацијата ITAY Минерални Лабава Фондацијата е крајната во сите природна нега на кожа и шминка.Совршено се рафинирани да се задржи највисок квалитет, ITAY Фондацијата обезбедува долготрајна боја која ќе се држи со сите вас преку ден и долго во ноќта.За најсветлите нијанси на стап со MF1 "Крем Marfil" MF2 "француски Ванила" или MF7 "италијански Biscotti." Треба да се оди чекор потемна (мала до средна)—тогаш MF3 "Café Ау Lait" MF4 "Златна Оревче" е светло со жолта полугласно MF5 "Dulce de Leche" и MF6 "Млеко Macchiatto" се направени за tanner тонови на кожата; и MF8 "Marrocchino" и MF9 "Tiramisu" се ITAY е најмрачните нијанси.ITAY Минерални Козметика во Прав со Четка Добиете најмногу покривање што оди на добро светло, па дури и.Секој треба голем прав со четка без разлика што.Ако има еден четка ви треба за вашата шминка за полнење, ова ќе биде тоа.Одлично за примена на потешки-текстура минерални прав на лицето.Мека синтетички косата нежно ги собереш на прав да се шири рамномерно во текот на лицето и вратот област без да бидат рапави на вашата кожа.ITAY Минерални Козметика Авионски Патувања Козметички Торба Ти никогаш не ќе мора да се фрли надвор вредни шминка додека патуваат повторно!На Itay Минерални Козметика Авионски Патувања Козметички Торба е направен од јасно, еко-пријателски ПВЦ и доаѓа со црна, розова или црвена патент.Ги исполнува TSA авиокомпанија носат на 3-1-1 правило, во кој се наведува дека контејнери за течности не може да надмине 3-унци и сите мора да ги собира во 1-четвртиот јасно патент торба.Лесно да се најде она што го барате и ров на Ziploc торба додека патуваат!Бидејќи Itay Минерални Козметика Авионски Патувања Козметички торба е јасно, вие секогаш ќе бидете во можност да се види и да се најде она што го барате.Брзо и лесно да ја најдете вашата шминка без да копа околу!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата