RP-C18.3-ST Сензори за Притисок, Сила Чувствителни Отпорник Resistive Флексибилни Тенок Филм Сила уреди со покажувач на Отпорник за притисок сензор сила чувствителни отпор?

RP-C18.3-ST Сензори за Притисок, Сила Чувствителни Отпорник Resistive Флексибилни Тенок Филм Сила уреди со покажувач

Достапно за вашата нарачка
DEN 244.56
Залиха:

Високо чувствителните флексибилни нанометри материјали може да се реализира високо чувствителни откривање на притисок за притисок сензор сила уреди со покажувач на отпорник од 1,5 инчи.Притисок сигнал може да биде претворена во соодветните електричниот сигнал на излез со користење на едноставни коло за сила чувствителни отпорник.Флексибилни сензорот има карактеристики на флексибилни ултра-тенок, ултра-ниска потрошувачка на енергија и екстремна брзина на одговор, итн за тенка притисок сензор.Мали димензии, овој флексибилен притисок сензор е врз основа на нови нанометри притисок-чувствителни материјали надополнува со ултра-тенок филм супстрат.Овој притисок сензорот има карактеристика на висока стабилност, високо ниво на усогласеност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата