YLHXYPP 80mm Термички Етикета Печатач Жичен бар-код Печатач USB Конекција Етикета Налепница Компатибилен со Windows за Превозот Labels

YLHXYPP 80mm Термички Етикета Печатач Жичен бар-код Печатач USB Конекција Етикета Налепница Компатибилен со Windows

Достапно за вашата нарачка
DEN 9576.00
Залиха:

80mm преносни термички приемот печатач, силна компатибилност, поддршка на USB кабел, компатибилен со Windows системи.Голем број на содржини можат да се отпечатат, мулти-јазик на текст/слика/лого/1 D/2 D/QR код сите поддршка за печатење.Широко се користи во супермаркетите, трговски центри, ресторани и други приемот собирање, изразат испорака на билети, пост приемот и така натаму.Усвојување на премиум термички печати ја главата, нема потреба од мастило касети или панделки, слабо функционирање на трошоците, максимална брзина 127 mm/s, да се подобри вашиот ефикасноста на работата.Преносни и лесен, удобен да го носат околу, тоа не треба многу простор, едноставна конекција, печатење секаде и во секое време.Резолуција : 203 DPIPrint Метод : Термички Print Print Брзина(Макс) : 127 мм (5") /s Effective Печати Ширина(Макс) : 76mm Печати Должина(Макс) : 1770 mm (70")Медиуми Ширина : 20 мм ~ 82 mm Media Дебелина : 0.06 mm ~ 0.25 mm Label Хартија се Тркалаат Дијаметар : 25-120mm Paper на Ветер : Хартија Up Paper Тип : Термичка хартија, Термички лепило за хартија, etc Paper Ширина : 25-80mm Paper Куќа Капацитет :

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата