Квантна Storage Системи WR6-260CL 6-Tier Заврши Жица Shelving Систем со 15 QUS260CL Јасна-View Hulk Кутии, Хром Финиш, 74 Висина x 36 Ширина x 18 Длабочина

Квантна Storage Системи WR6-260CL 6-Tier Заврши Жица Shelving Систем со 15 QUS260CL Јасна-View Hulk Кутии, Хром

Достапно за вашата нарачка
DEN 22794.96
Залиха:

Квантна Storage Системи произведува чување на кутии и системи, и челик и жица shelving.На Квантната Storage Системи WR6-260 CL шест-ниво бин shelving систем има жица полиците и мислења изработени од хром-заврши челик за поддршка на 800 lb.Мислења се жлеб во 1" интервали за да им помогне на упатство за инсталација на полиците во саканата височини, и да дојде со нога levelers за употреба на нерамни површини.Пластични повлекување од кантите имаат отворен бункер, пред се за видливост на и пристап до објектите во кантите, и може да биде поделено со dividers (се продава одделно) за да се одржи предмети на различни големини.Отворен хопер предната страна на секој бин е дупчиња за јасно пластика прозорец (се продава одделно) за да го зголемите количеството на објекти на бин може да се одржи за време на одржување на видливоста на содржината.Прилагодливи жица полици имаат сите заварени челични градежни и се зајакна со жица фармите за сила.Кантите имаат отворен бункер, пред се за видливост на и пристап до објектите во корпа.Собранието инструкции се вклучени, не се потребни алатки.) Надвор од кантите мерка 10 x 11 x 18 инчи (H x W x D), и на внатрешноста на кантите мерка 9-3/4 x 9-1/2" x 17 инчи (H x W x D).Оваа бин shelving систем бара собранието и доаѓа со упатства; нема алатки се потребни.Сплит ракави на мислења чекање и поддршка на полиците.Dividable и пластовидно пластични повлекување од кантите го издржат температури до 250 степени F и може да се sterilized користење на повеќето автоклав уреди. (H е висина, вертикална оддалеченост од најниската до највисоката точка; W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата