Baomain Gereral Цел Реле MY2N-ГШ 24V DC Серпентина LED Индикатор 8 pin терминал

Baomain Gereral Цел Реле MY2N-ГШ 24V DC Серпентина LED Индикатор 8 pin терминал

Достапно за вашата нарачка
DEN 215.76
Залиха:

Контакт Капацитет : 5 A, 250 VAC,5 A, 30 VDC.Серпентина Напон : 24 VDC.Акција Тип : DPDT.Pin терминал количина : 8. УЛ АДС VDE наведени.Реле ја игра улогата како заштитник или коло switch.8 Pin, DPDT, 2 НЕ, 2 КООРДИНАТОР, Погоден за домашна примена, канцеларија машина, аудио опрема, автомобили, итн.Тоа може да се заштити вашата електрична опрема многу добро.Станот 8 pin реле е за општа намена.Моделот MY2 N-ГШ наместо MY2 NJ, тоа е надградба на производство.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата