Ikelite Подводни Домување за Nikon Coolpix S3300 Дигитална Камера

Ikelite Подводни Домување за Nikon Coolpix S3300 Дигитална Камера

Достапно за вашата нарачка
DEN 6238.80
Залиха:

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Јасно Поликарбонат Изградба : Силни и отпорни на корозија-бесплатно, ултра-компактен, високо-перформанси и многу издржливи домување.Камерата Функции : Домување пристапи сите камера функции.Механички Контроли : сигурен контроли се удобно сместени на врвовите на вашите прсти и се чуваат вдп со Ikelite е пионер во Quad-Прстен печат жлезди, една од најпознатите сигурен методи за изолирање на контроли.Широк Агол Опции : пристаништето прифаќа 46mm теми на широк агол на конверзија леќа.Можете исто така да користите 67mm навој леќа, вклучувајќи макро леќи, кога се користи со изборен адаптер 9306.81. Бајонет-стил леќи може да се доставуваат со користење на факултативниот 9306.79 порт за полнење.Ikelite ултра компактен домување е наменета за Nikon Coolpix S3300 дигитална камера.Тоа е инјекција-украсениот јасно поликарбонат случај, позната по својата сила и отпорност-слободен својства.Домување нуди непречен поглед на камерата за информации и контрола на функциите и работи безбедно до длабочина од 200'.Лесно-отворете latch заедно со капка-во камера вчитување прави поставување на бриз.Домувањето е големина и пондерирана за близина-неутрални пловни и извонреден ракување подводни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата