SHENYIFAA Микрометар Caliper 600 мм Дигитални Vernier Caliper Нерѓосувачки Челик Електронски Vernier Caliper Микрометар Мерење Алатки

SHENYIFAA Микрометар Caliper 600 мм Дигитални Vernier Caliper Нерѓосувачки Челик Електронски Vernier Caliper Микрометар

Достапно за вашата нарачка
DEN 8447.52
Залиха:

Балансирана рамка и напрсток дизајн за да се обезбеди лесно ракување и подобра читливост.Моќ откако ќе се повлече на лента мерка ,автоматско исклучување по пет минути без операција.Постојат два начини на мерење : релативна мерка и апсолутни мерења.Податоците може да бидат претходно наместени за да ги синхронизирате мерни податоци.Изработени од нерѓосувачки челик тело за издржливост. 1.Моќ откако ќе се повлече на лента мерка ,автоматско исклучување по пет минути без operation2.Постојат два начини на мерење : релативна мерка и апсолутни мерења.3.Податоците може да бидат претходно наместени за да ги синхронизирате мерни податоци.4.Изработени од нерѓосувачки челик тело за издржливост.5.со излез на податоци интерфејс.6.Тоа може да се конвертира во метрички систем и има функција на расчистување на податоци во било која позиција.Број на модел : 5110-600 Resolution : 0.01 mm Accuracy : 0.05 mm Type : Внатре и надвор measurement Capacitive мрежа трансдуцерот : Стакло фиксна grid Protection : IP54 Display : LCDData излез : YESBattery : 3 V CR2032(не се вклучени) Функција : /Исклучување,Нула-збир,Инчи/милиметри,Автоматско вклучување/Исклучување,со заклучување screw1×дигитални caliper 1×manual1×box Avoid изложеност да се стави на caliper во местото каде што со повеќе прашина,да се избегне сончева светлина, ултравиолетово зрачење и висока температура.Кога мобилни владетел рамка треба да биде избалансиран за да се избегне намалувањето на влијанието.Може да користите бензин или алкохол за чистење caliper'measurement лице,електронски компоненти и владетел на телото да се избегне контакт било течност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата