Spode Гроздобер Тексас - 16 Парче Јадење Сет

Spode Гроздобер Тексас - 16 Парче Јадење Сет

Достапно за вашата нарачка
DEN 1826.16
Залиха:

Се СЛУЖИ СО СТИЛ : 16-парче сет е одличен начин да се започне вашиот dinnerware колекција.Секој 16-парче сет вклучува (4) секој : 10.5 инчен вечера плочи, 7.5 инчен салата плочи, 5.75 инчен житни чинии, и 10 унца чаши.Садовите се направени од добро порцелански и се машина за миење садови, микробранова печка, и замрзнувач безбедно.Погоден за печки до 390 степени Ф ВРВОТ НИВО МАТЕРИЈАЛ : Josiah совршенство процесот за сино undergalze печатење на грнчарија од страна врежани бакарни плочи во 1784. Некогаш од воведувањето на овој процес, Spode оригиналната сина и бела дизајни станаа некои од најбараните во историјата на керамика.ВНИМАТЕЛНО СТОКМЕНО : формулата за Фино Коска Кина е исто така акредитиран да Josiah Spode; во 1799 тоа беше оваа формула која даде коска кина своите брилијантни белина и деликатна проѕирност, кој инспириран нови стандарди во рамките на керамичка индустрија.Денес, со користење на техники и дизајни од богатството на автентични гравури и габи, внимателно сочувани во архивите, многу од истите дизајни и предмети повторно да бидат произведени на задоволство на conoisseurs и колекционери.ВИСОК КВАЛИТЕТ на СОБИРАЊЕ : Evoking еден неврзан и современи чувство, бујна тексас сини цвеќиња на чистото бела позадина на Spode е Гроздобер Тексас има безвременски жалба.СПЕЦИФИКАЦИЈА на ПРОИЗВОДОТ : Set 16 Јадења - (4) 10.5 инчен вечера плочи, (4) 7.5 инчен салата плочи, (4) 5.75 инчен житни чинии, и (4) 10 мл.чаши.Машина за миење садови Безбедно, Фурна Безбедно (200c/390f), Микробранова печка Безбедно, и Замрзнувач Безбедно.Evoking еден неврзан и современи чувство, бујна тексас сини цвеќиња на чистото бела позадина на Spode е Гроздобер Тексас има безвременски жалба.На 16-парче сет е одличен начин да се започне вашиот dinnerware колекција.Секој 16-парче сет вклучува 4 секој : 10.5 инчен вечера плочи, 7.5 инчен салата плочи, 5.75 инчен житни чинии, и 10 унца чаши.Садовите се направени од добро порцелански и се машина за миење садови, микробранова печка, и замрзнувач безбедно.Погоден за печки до 390 степени Ф

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата