(2 Парчиња) 62-72MM Чекор-Up Прстен Адаптер, 62mm 72 mm Чекори До Филтер Прстен Адаптер, 62 мм Машки 72 mm Женски засили Прстен за dslr фото Објектив на Камерата се СНАОЃААТ на УВ CPL ?

(2 Парчиња) 62-72MM Чекор-Up Прстен Адаптер, 62mm 72 mm Чекори До Филтер Прстен Адаптер, 62 мм Машки 72 mm Женски

Достапно за вашата нарачка
DEN 134.16
Залиха:

Овој Чекор ДО Прстен Адаптер лесно завртки кон предниот дел на секоја Леќа со 62mm Филтер Дијаметар, и ги претвора тема големината на објективот на темата големина од било која друга 72mm станковиќ.Машки Страна : 62mm.Женската Страна : 72mm.Направен од висок квалитет на елоксирани алуминиумски и полиран со строги површински третман за да се избегне тетеравење или крст-провира, во комбинација со тенок дизајн го прави овој прстен трајни и функционална.Погоден за поширок variaty на Филтри, Адаптери, Капи и повеќе.Fotasy 62mm да 72mm Чекор-Up Прстен Adapter The Чекор До Филтер Rring адаптер лесно завртки на предната страна на било 62mm леќа, и ги претвора тема големината на објективот на тема големина од било која друга 72mm додаток (како што филтри, капи, трепка и леќа конвертори).Направен од висок квалитет на црна елоксирани алуминиумски (метал).Боја : Црна.Исклучително цврста и лесна.Специјално дизајниран за вашиот камера за тесна и безбедна одговара.Не тетеравење или крст-провира.Вашата камера е објектив тема големина ќе бидат означени некаде на објективот барел.Овој број е секогаш проследен и со "Ф" (дијаметар) симбол.На пример : 62 = 72mm леќа тема големина.Овој број може, исто така, често се најде испечатен на задната страна на вашиот објектив капа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата