MedicPro N95 Маската NIOSH Одобрени, Поединечно Завиткани N95 Particulate Респираторните Маска Направена во САД Пакет на (10,50,100,500)

MedicPro N95 Маската NIOSH Одобрени, Поединечно Завиткани N95 Particulate Респираторните Маска Направена во САД

Достапно за вашата нарачка
DEN 22800.00
Залиха:

Глава јамка затворање.NIOSH ОДОБРЕНИ N95 маската ги исполнува CDC/NIOSH упатства и тестирање за 95% particulate филтрација ефикасност - Одобрување Број ТЦ-84 A-PH16. ПЕТ-СЛОЈ ДИЗАЈН N95 филтри со високо ефикасни филтрирање материјали.Прилагодливи носот клип и ultrasonically заварени headbands обезбеди цврста и сигурна печат.ПОЕДИНЕЧНО ЗАВИТКАНИ N95 Медицински маски заштитни мерки.ДИШЕ И УДОБНО лесен дизајн на N95 обновливи маска е направена да се носи за долги периоди на време.Произведено ВО САД во Pand Medic е сертифициран објектот се наоѓа во Лас Вегас, Невада - регистарски Број : 3016785550.На Medic Pro N95 Particulate Респираторните функции пет слоеви на премија за филтрирање материјали, кои се и дише и удобно, што ќе ви овозможи да носат вашата маска за подолг период на време.NIOSH-одобрени, Pand Medic е Американски-направени N95 лицето маска е владата одобрени од страна на Националниот Институт за медицина на трудот на Безбедност и Здравје (NIOSH) како N95 класа респираторните и е специјално направени за употреба на работното место, супер пазарот, училишта, канцеларии, трговски, аеродром, дома-подобрување, итн.NIOSH сертификација значи респираторните помина строги владата стандарди на изведба вклучувајќи филтрација ефикасност тестирање и обезбедува најмалку 95% филтрација ефикасност, цврсти и течни честички кои не ги содржат масло.N95 маската е дизајниран да се вклопуваат цврсто, создавање на добра печат помеѓу вашето лице и респираторните кога се носи правилно.N95 лицето маска е опремено со мека гума за џвакање главата циклуси кои помагаат да се вклопи во различни човечки лица кои се елиминира притисок за удобно искуство, и го олеснува лесен и едноставен за дишење со одржување прашина и остатоци надвор.Лицето маска е предвидено со прилагодливи носот мост клип за безбедна се вклопуваат и подобра заштита.N95 маската се приклучат на цврсто на лицето, се избегнува нефилтрирани етерот, директно да влезат во.Кога се користи правилно маска обезбедува ≥ 95% филтер ефикасност и ефикасно ги штити респираторно здравје.На N95 маската може да се здипли во вашата торба, лесно да се вклучи и да се чува чист.Се заштитат себе си, семејство и пријатели со ефективни N95 маски, кои се придржуваат до лицето за покривање упатства стандарди.Употреба на маска во рок од 5 години од датумот на производство и чување на температура помеѓу -4°F (-20°C) и +86°F (+30°C).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата