Координатен Мерење На Машина

Координатен Мерење На Машина

Достапно за вашата нарачка
DEN 958.80
Залиха:

АКСИОМА ПРЕМНОГУ КОМПЛЕТЕН СИСТЕМ за ПРОВЕРКА Брзи, точни и веродостојни, на Аксиома премногу CMM доаѓа во четири различни големини со Y оска патување до 1500mm.На располагање или како рачна машина или со целосна CNC контрола, Аксиома исто така може да се користи со допир предизвика сонда, постојан контакт скенирање сонда или со Aberlink е револуционерна не-контактирајте со камера систем.На сите алуминиум мост структура не само што гарантира дека Аксиома исто така има ниска инерција и оттука висока забрзување за да одам на работа брзо, но, исто така, дека температурата на машина брзо се следи температурата на собата, идеален кога CMM не е сместен во контролирана средина.Температурна компензација во софтверот извештаи за резултати како и ако тие биле измерени во 20°C/68°F. стандардот high-tech " гранит и алуминиум маса, првично развиени за оптика индустрија, дава фантастичен природни амортизацијата на висока фреквенција на вибрации и гранит Y железнички им овозможува на пред-утовар на мостот воздух лежишта во двете насоки, за супериорен во однос на точноста.Уште една уникатна карактеристика на Аксиома премногу е дека прирачник машини лесно може да се надгради за да се CNC во било која точка во иднината, која е голема ако не сте сигурни дека вашето барање или, можеби, не може да се првично оправда дополнителни трошоци на CNC машина.Поради Aberlink е целосно интегрирани производствени процеси, Аксиома премногу нуди неверојатно вредност, но пред се тоа е лесно да се користи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата