Sato GT412e WGT412000 Термички Трансфер/Директна Термичка Баркод Етикета Ознака Печатач Паралелно 300DPI

Sato GT412e WGT412000 Термички Трансфер/Директна Термичка Баркод Етикета Ознака Печатач Паралелно 300DPI

Достапно за вашата нарачка
DEN 9598.80
Залиха:

Модел : GT412e P/N : WGT412000. Интерфејси : Паралелно.Печати Метод : Термички Трансфер & Директен Термички.Печати Резолуција : 300 DPI.На SATO GT412e е најбрз термички бар-код печатач својата класа.Дизајнот на GT412e е изграден на e Серија на SATO печатач архитектура, која обезбедува високо-брзински пренос на податоци.На SATO GT412e е опремен со 6 MB Flash ROM - 4 MB за главната меморија и 2 MB за фонтот за складирање.Изборен 20 MB меморија кертриџ обезбедува прошири складирање на способност, идеален за домување True Type фонтови, формат форми, графика, историја на печатени податоци, LCD пораки, и SEMBL програми.Метална обвивка и структура обезбеди издржлив дизајн за да ги задоволи печатење барања во солиден средини.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата