Westinghouse Осветлување 5002020 75-Вати Еквивалент PAR30 Поплава Dimmable Кул Бело Енергија Ѕвезда LED Сијалица со Среден База (6-Pack), 6 Парче

Westinghouse Осветлување 5002020 75-Вати Еквивалент PAR30 Поплава Dimmable Кул Бело Енергија Ѕвезда LED Сијалица

Достапно за вашата нарачка
DEN 1260.72
Залиха:

Dimmable PAR30 ЛЕР дизајн обезбедува изгледот на халоген светилки со енергетски заштеди до 87%.Енергетски ефикасни 10 вати LED заменува 75 вати халоген и трае подолго отколку конвенционалното осветлување.Јасно заврши, поплава, средни основа, светлината 840 lumens, dimmable, влажна оценет.Идеален за употреба во песна, вдлабнати светлина тела, на отворено-номинална тела и целосно ограден тела.Користете го овој LED сијалица за енергетска заштеда на трошоци за бенефиции.На Westinghouse 10 Вати PAR30 ЛЕР Dimmable Сијалица е заштеда на енергија алтернатива на халоген светилки PAR30 (6 Парчиња).Совршен рефлектор сијалица за употреба во песна и вдлабнати осветлување.Ова ДОВЕДЕ обезбедува кул бело светло идеален за акцент или задача осветлување.Погоден за дадените тела и за употреба во влажни локации како што се на отворено-номинална светлина тела.Ова ДОВЕДЕ ги намалува трошоците за енергија до 87 проценти.Спаси $178.75 во текот на 22 година животниот век на сијалицата кога во споредба со стандарден 75-вати халоген сијалица.Led диодите се слободни од штетни меркур што ги прави одличен избор за вашиот замена потреби.Правењето на прекинувачот на Westinghouse LED светилки обезбедува значајна заштеда на енергија корист.Westinghouse е доверлив, глобален бренд.Westinghouse знае осветлување и нуди производи со исклучителен квалитет, сигурност и функционалност.Производ референтен број 50020.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата