Sartorius 12303-47N CA Мембрански Филтер, 1.2 хм, 47 мм (Пакување од 100)

Sartorius 12303-47N CA Мембрански Филтер, 1.2 хм, 47 мм (Пакување од 100)

Достапно за вашата нарачка
DEN 9604.56
Залиха:

Достапни во дијаметри од 13mm да 90mm и пора големини од 0.1 до 8µm во зависност од материјалот.Целулоза Ацетат.Хидрофилна мембрана која се карактеризира со висок проток и термичка стабилност со многу ниска не-специфични адсорпција на протеини.Земја на потекло : Германија.Sartorius мембрански филтри се достапни во широк спектар на порите големини, мембрана видови и големина за да се вклопи во широк спектар на апликации кои се изведуваат во лабораторијата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата