Oneida Равен 20PC (3) Flatware-Сетови, Сребро.

Oneida Равен 20PC (3) Flatware-Сетови, Сребро.

Достапно за вашата нарачка
DEN 1915.92
Залиха:

ВКЛУЧУВА : Ова Oneida Flatware Сет содржи 4 вечера ножеви, 4 вечера предници, 4 салата предници, 4 вечера лажици, и 4 лажички.Равен линија има безвременски шарм, совршен за секојдневна употреба и повик за јадење.УМЕТНИЧКИТЕ ДИЗАЈН : Црно секогаш е со задебелени букви.За жал, маси не се.Со овој flatware сет, твое може да биде.Воведување на оксидира се справува со обоена постојано во темно столбови.Добредојдовте на пресекот на рака-фалсификувани blacksmithing и менувањето на модернизам.Добредојдовте на Равен.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Ова flatware поставите има црна мушка разрушен заврши и се одразува на високо-квалитетни стандарди Oneida клиенти очекуваат.ПРЕМИЈА од не 'РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК : 18/0 Нерѓосувачки челик сребрениот обезбедува трајност и заштита од' рѓа да блесне за повик за секојдневно јадење.Oneida постои за да се доведе на tabletop индустрија во влијателните, автентични дизајн да се создаде уникатна, незаборавна јадење искуства.Поткрепен со неспоредлив наследство и дизајн-фокусирани менталитет, Oneida има еден свет-класа асортиман на flatware модели за да се вклопи во секое домаќинство е саканиот изгледаат и се чувствуваат.Овој повик 18/0 нерѓосувачки челик шема возбудува и entices со трајност, жалба и вредност.Со беспрекорна заврши и отпорност на ' рѓа и корозија, овој модел се поставуваат темелите за една прекрасна јадење искуство на помала инвестиција.Најдобрите Квалитет Од 1880 Ние стоиме зад горда Oneida традиција на квалитет, внимателно стокмено flatware.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата