Sartorius 11301-80-AOI Мембрана Диск Филтер, Целулоза Нитрат, Без Мрежа, Спакувани Стерилни, 8.0 µm, 80 мм (Пакување од 100)

Sartorius 11301-80-AOI Мембрана Диск Филтер, Целулоза Нитрат, Без Мрежа, Спакувани Стерилни, 8.0 µm, 80 мм (Пакување

Достапно за вашата нарачка
DEN 9504.96
Залиха:

Детекција и попишување на микроорганизми.Висок Проток мембрана options (30% повисок проток).Различни бои/grid опции.Бројни пора големини.Достапни во pleated бенд за автоматско точење.Мембрански филтри за квантитативно определување на микроорганизми во КК анализа.Целулоза Нитрат (Целулоза Естер) и Целулоза Ацетат филтри се понудени, со или без hydrophobic работ и/или мрежа, соодветно.Стерилни мембрани се поединечно, пакуваат и се по желба на располагање во pleated бендови за употреба во филтер точење како што Microsart e.движење.Висок Проток мембрани обезбеди 30% повисок проток од стандардните 0.45 µm филтри.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата