RUNIBATE Деца Играчки Загатка Просветлување Рано Образование Домашен Зафатен Одбор Куќа Завртка Спарување Комбинација Играчки за Момчиња и Девојки Роденден giftsB,29.3*29.3

RUNIBATE Деца Играчки Загатка Просветлување Рано Образование Домашен Зафатен Одбор Куќа Завртка Спарување Комбинација

Достапно за вашата нарачка
DEN 417.60
Залиха:

1.Играчки се Развива логика, фината моторика вештини, меморија, независност и повеќе.Благодарение на зафатен плочи, на деца возови прстите да се сфати, да се претвори и да научат како да ги контролираат своите раце. 2.Играчка Помага во развивање на фината моторика вештини кои се однесуваат на нервниот систем, визија, на внимание, меморија и перцепција.На дрвени сензорни играчки ќе им помогне да се совладаат нови теми, бои и форми да се развие независност и самостојност. 3.Играчки Направени од високо квалитетни дрво.Сите елементи на дрвени играчки внимателно се следеше тоа без да се грижите.Одборите се обложени со безбедна вода-базирани боја што е тешко-облечен за долгорочна употреба и флексибилност. 4.Играчки Погодна за сите возрасти, нашите популарни дрвени активност одбор расте со вашето дете и да го чува него да се забавуваат.Кога ќе треба да се задржи вашето дете зафатен во автомобил, во ресторан или на друго место. 5.Играчка Истражуваат светот околу нив преку своите сетила во училница или дома.Развивање на јазичните вештини, емотивни, креативни, социјално и интелектуални способности преку игра.Montessori активност одбори ги учат како да се зацврсти, latch, батон, вратоврска, поштенски и switch.Играчка Description Your децата ќе се допаѓа да се преправа да се вози со воланот играчка.Дозволете вашето дете да се истражуваат и да научат како тие растат.Во исто време, ова е одличен Божиќ и роденденски подароци за децата.Можете да ја придружува вашите деца за да се игра оваа игра и да поминуваат еден добар и забавен родител-дете време.Играчки Specifications Applicable возраст : повеќе од 36 months Main материјал : wood Toy Производ тежина : 0.69 kg Product големина : 29.3*29.3 cm Package Including Packing листа : 1 * Дрвени Играчки.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата