Ебам Тешки Coolmax Zuni Микро Екипажот Перница Sock - Жените

Ебам Тешки Coolmax Zuni Микро Екипажот Перница Sock - Жените

Достапно за вашата нарачка
DEN 550.80
Залиха:

Денес, 100% од волна ние набавка е RWS-уверение.Нема услови.Понекогаш погледнува само над врвот на стандарден пешачење говорница.Иако уделот на пазарот за RWS е само проценува на ~1% од глобалното производство на волна, бројот на овластени извори има значително порасна во текот на последните неколку години.Како што би очекувале, ние сме активно истражување и тестирање на нови влакна и предиво мешавини кои не се појавуваат во нашите сегашни производи.На Zuni носи Coolmax удобност кога меркур се крева.Merino волна е најважниот и се потпира влакна во нашите производи и изнесува 56% од нашата предиво потрошувачка по маса минатата година.Стил #1957 година.Точно Лесна технологија овозможува за undetectable цвест фузија за ултра-мазна, невидливи се чувствуваат.Midweight со Перница - топол и исклучително удобно избор кога условите на побарувачката на тоа, оваа казна се измери плетени sock обезбедува средината на ниво перница густина под ногата.Ние во моментов го користите природни и синтетички влакна, и само 3 типови на влакна по sock.Составот Поврзана со 42% Coolmax Полиестер 42% Најлон 14% Акрил 2% Lycra Spandex.Гарантира за Живот - Ако овие чорапи носат, солза, или да се развие дупки, Ебам Тешко ќе го замени нив.Ние ги користиме Lycra да се обезбеди еластичност, јачина, и форма-фитинг удобност.RWS е доброволен стандард со строги упатства да се заштити благосостојбата на животните, и се придржуваат до прогресивен, одржливиот земјоделски и управувањето со земјиштето практики, додека одржување на следливост низ целиот ланец.Ние активно работиме со нашите добавувачи на изворот на повеќе рециклирани најлон, па ние може да се вклучат низ нашите производни линии.Во почетокот на 2019 ние се обврзаа да ги поддржат Одговорен Волна Стандард (RWS) и смена 100% од нашите волна понудата да RWS-уверение Merino волна.COOLMAX е конструиран за да се движат на влага далеку од вашата кожа и сува брзо во топли услови.Ние се скија, крстоносните, велосипед и да ја стартувате во повеќето непростливата клима во пониските 48.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата