HDIIEHF Преносни Сите во Еден уред со Безжична Термички Печатач 3 Инчен 80mm Ширина на Хартијата за Превозот Етикета Печатење USB BT NFC Конекција (Боја : Сина)

HDIIEHF Преносни Сите во Еден уред со Безжична Термички Печатач 3 Инчен 80mm Ширина на Хартијата за Превозот Етикета

Достапно за вашата нарачка
DEN 9710.40
Залиха:

Сите во Еден Термички Печатач:Поддржува 1 D,2 D бар-код печатење, форми, графика, основни средства, Т-облик етикета печатење која се користи како цена етикети, кабел етикети, накит етикети, адреса на етикетата, папка етикети или експрес испорака етикети.Поддршка за печатење содржина : симболи, слики, лого, и така натаму.До 50мм/s брзина на печатење, нема потреба да се чека, избришете содржината и низок глас етикета машина, 5x4.3x2.4in - компактна големина плус 72mm максимална ефективна печати ширина, 80mm максимална печатење на хартија (Фитинзи со внатрешно поставување на ширина треба да се отстранат) ви нуди Совршено работно искуство.Обезбеди повеќе интерфејси Компатибилен со Android, i OS, Windows, Интернет, итн., направи интеграција на корисниците да управуваат со системот за повеќе лесно; Поддршка на заеднички истражувачи, како, на ПРИМЕР, Chrome, Firefox и сл.(Нема граници да IE).Поддршка BT поврзување со Андроид и i OS телефони/ПОДЛОГА, USB поврзување на КОМПЈУТЕР со Андроид телефон/ПОДЛОГА; Помошни поддржува NFC BT за брзо спарување и поврзување; Целосно компатибилни со различни паметни телефони, РАМПА, КОМПЈУТЕР и посебна намена и терминали за поврзување и печатење.Со спонтано OLED дисплеј, принтер статус е јасно покажа да се прилагоди лесно да се различни услови за работа.Тип : Термички Printer Mode : DP30 Display Тип : OLED Display Print Метод : Директна Термичка Line Print Боја : Black Resolution : 203dpi Print Ширина; 72mm Interface : BTBattery Капацитет : 7.4 V 1500mah Литиум Battery Paper Големина : 80(W)* кол.50mm Dot по Линија : 576 точки/line Print Брзина : 20 - 50мм/s Full Моќ Печатење : 60 -75 m (12.5% за печатење темнината) Command Set : LPAPI, CPCL, ESC/ПОС компатибилен со Настава Sets Size : 12.7*10.9*6cm/5*4.3*2.4 in Packing Листа : 1 x Етикета Printer1 x USB Кабелот 1 x Корисникот Manual Note : ве Молиме овозможи 1 - 3 cm грешка поради прирачник за мерење, Поради разликата помеѓу набљудувачите, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Ви благодариме!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата