MTM Универзална Муниција Вчитување Фах Црвена (вклучува една лента)

MTM Универзална Муниција Вчитување Фах Црвена (вклучува една лента)

Достапно за вашата нарачка
DEN 215.76
Залиха:

Универзална, двострани вчитување на послужавник.Accommodates пушка calibers од .17 да .48 Победи., пиштол касети во 9mm, .38 и .45 calibers.Дури и поддржува "масти calibers", како WSM, WSSM, Ремингтон Ултра Маг и 500 S Направен во САД.MTM LT150 M-30 Универзална вчитување.Лента 2-двострано Црвено.Произведени од страна MTM.LT150 M-30. Претовар додатоци.Универзалната Претовар Послужавник е retooled и го заменува LT-150, кој служеше reloaders за многу години.Дизајниран да се одржи 50 круга за вчитување.Додека тоа се уште има скоро сите пушка касети .17 преку .458 Винчестер и пиштол calibers за 9 MM, .38 и .45 пиштол калибар, тоа, исто така, сега се вклопува нови рунди, како што WSM, WSSM, Rem, Ултра Mags и 500 S&W Маг.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата