Yx-отворено Децата Montessori Секојдневниот Живот Област Наставни помагала,Градинка Бебе Капацитет за Складирање Обука на Наставниот Играчки,Складирање категоризираа?

Yx-отворено Децата Montessori Секојдневниот Живот Област Наставни помагала,Градинка Бебе Капацитет за Складирање

Достапно за вашата нарачка
DEN 2046.96
Залиха:

Montessori дрвени нагледни средства : На наставни материјали кои се составени од 2 дрвени чинии и 1 послужавник да се вежба на децата на свеста за чување и класификација, и детскиот едукативен дрвени играчки.Производ материјал : производот се користи високо-квалитетни дрвени материјали, мазна, не burrs, не гребење, фино брусење и еколошки вода-базирани боја, па бебиња може да се игра со доверба.Образовна цел : да се вежба бебето е во рацете на способност од рана возраст, се посветам на бебето за складирање способност, подобрување на бебето социјални вештини и соработка свест, како и промовирање на родител-дете комуникација.Производ параметри : производ големина : 11.5 cm * 6.8 cm, фах големина : 35 см * 22 cm * 4 см, е применливо возраст : деца над 2 години, количина : 2. Користете сценарио : се Користи за Montessori семејство и Montessori градинка, родител-дете интерактивни образовни наставни средства, да се создаде Montessori средина, и исто така, може да се користи како детски роденден и Божиќни подароци.Montessori дрвени нагледни средства : На наставни материјали кои се составени од 2 дрвени чинии и 1 послужавник да се вежба на децата на свеста за чување и класификација, и детскиот едукативен дрвени toys Product материјал : производот се користи високо-квалитетни дрвени материјали, мазна, не burrs, не гребење, фино брусење и еколошки вода-базирани боја, па бебиња може да се игра со confidence Educational цел : да се вежба бебето е во рацете на способност од рана возраст, се посветам на бебето за складирање способност, подобрување на бебето социјални вештини и соработка свест, како и промовирање на родител-дете communication Product параметри : производ големина : 11.5 cm * 6.8 cm, фах големина : 35 см * 22 cm * 4 см, е применливо возраст : деца над 2 години, количината : 2 Use сценарио : се Користи за Montessori семејство и Montessori градинка, родител-дете интерактивни образовни наставни средства, да се создаде Montessori средина, и исто така, може да се користи како детски роденден и Божиќ gifts Montessori дрвени нагледни средства : 2 дрвени чинии со trays Product материјал : wooden Product големина на : 11.5 cm * 6.8 cm Applicable возраст : деца над 2 години old Quantity : 2.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата