Zipfizz Здрава Енергетски пијалоци Микс, Хидратација со Б12 и Мулти-Витамини, Цитрус, Портокал, 0.38 Оз, 20 Count

Zipfizz Здрава Енергетски пијалоци Микс, Хидратација со Б12 и Мулти-Витамини, Цитрус, Портокал, 0.38 Оз, 20 Count

Достапно за вашата нарачка
DEN 599.76
Залиха:

Витамин Зголемена Енергија/Sport Микс.Преполн со Витамини, Антиоксиданси, и Електролити.Ниски Хидрати и НУЛА Шеќер со 4-6 часа на Енергија.Одлично за Патување & On-The-Go.Глутен Слободни.Содржи 100 мг кофеин од природни извори.Лимит 3 цевки дневно.Zipfizz е одличен вкус, ЗДРАВА енергетски пијалоци-микс кој испорачува моќни задолжен за микронутриенти на телото гориво систем.Zipfizz има спакувани удобен брзање на витамини, минерали, електролити, како и на клучните амино киселини кои ги штитат имунолошкиот систем и да се обезбедат подобри хидратација сите во една цевка.Совршен за спортистите, зафатен семејства, студентите, директори, и луѓе во движење.Zipfizz напредна формула обезбедува непосредна, ревитализација излив на енергија и концентрација.Користете Zipfizz како наутро или попладне пик-ми-до, или да го подобрите вашиот тренинг со преземање тоа пред, за време или по напорниот тренингот.Бидејќи Zipfizz не содржи шеќер, корисниците може да се доживее зголемена енергија за до 4 - 6 часа, без ненадејни шеќер "несреќа" се поврзуваат со други енергетски пијалаци.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата