Планетата 007 Традиционалните Сиките Turban Pagri Пенџабски Pagg Dastaar Пенџабски Turban Dastar целосна voile 5.5 метри Светло Сина

Планетата 007 Традиционалните Сиките Turban Pagri Пенџабски Pagg Dastaar Пенџабски Turban Dastar целосна voile

Достапно за вашата нарачка
DEN 839.76
Залиха:

Turban за Сиките Пенџабски Гордост на Сиките Чист Памук целосна voile.Боја - Светло Сина , големина - 5.5 метри.Удобно доволно за да се носат во текот на целиот ден.Да ви даде целосна традиционален изглед.Заштита на вашата коса со нечистотија и сончева светлина заштитите косата од оштетување.Пакет Содржина - 1 Парче Сиките Turban крпа.Turban е во основа се нарекува како headdress или главата носат врз основа на ликвидација или завиткување платно во различни стилови и трендови.Оваа turban е совршен за сите прилики.Оваа turban совршен за традиционалниот поглед , таа ги опфаќа ушите и целата коса.Ова е најдобро одговара за просечен возрасен и тинејџерски главата .Оваа headdress, светот широко, е исто така познат како "Паг" или "Dastar" или "Pagri".Бојата може малку да се разликува поради резолуција.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата