Пијат Периодично Сет од 6 Лабораторија Beaker Снимен Очила, чисто Стакло-2.75 мл секоја

Пијат Периодично Сет од 6 Лабораторија Beaker Снимен Очила, чисто Стакло-2.75 мл секоја

Достапно за вашата нарачка
DEN 886.80
Залиха:

Оваа група на 6 дипломирани beaker снимен очила функција периодична табела квадрати за најмоќните елементи познат на човечката наука; вклучува ВОТКА, РУМ, ВИСКИ, ВИСКИ, ТЕКИЛА, и БУРБОН. 2.5 унца чаши функција калибрација знаци во milliliters што ќе ви овозможи да се прелива прецизни количини на вашиот склопот на алкохол решение.Лабораторија-одделение borosilicate стакло е фурна, микробранова печка, фрижидер и замрзнувач безбедно - Пијат Периодично стакло е вистински договор.Око-фаќање на разговор почеток - совршен подарок за МАТИЧНИ пичове или лабораториски девојки во вашиот живот - здравствените работници, наставниците и наука ентузијасти од сите бои ќе ги почитуваат овие умен предмети за декорација или употреба.Пијат Периодично нуди оригинални и најдобар новина периодична табела drinkware, во различни стилови и големини - вино, чаши, beakers, и лабораториски колби со уникатен елемент табови.Оваа група на 6 Erlenmeyer колба снимен очила функција периодична табела квадрати за најмоќните елементи познат на човечката наука; вклучува ВОТКА, РУМ, ВИСКИ, ВИСКИ, ТЕКИЛА, и БУРБОН користат лабораториски знаци да се прелива прецизна 45ml 1.5 унца шут, или да оди надвор од границите на науката со пополнување на максимум 2.5 унца капацитет Лабораторија-одделение borosilicate стакло е фурна, микробранова печка, фрижидер и замрзнувач безбедно - Пијат Периодично стакло е вистински договор Алкохол не е одговор, но тоа е Решение!Прегратка на својата внатрешна nerd и Пијат Периодично.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата