Целосно Бамбус Висконсин Државата Во Облик На Сечење Одбор

Целосно Бамбус Висконсин Државата Во Облик На Сечење Одбор

Достапно за вашата нарачка
DEN 479.76
Залиха:

Прослават животот во Америка Dairyland со оваа забавна бамбус служат и сечење одбор во форма на Висконсин со Целосно Бамбус.Совршени за помали храна првично работни места, се одлични за сервирање кога забавни и забава разговор стартер; одбор мерки 13" x 12" x 5/8".Прикажи ги исклучите вашиот држава гордост, вклучени виси дупка и вратоврска направи овој одбор прекрасен ѕид уметност опција премногу; совршен подарок објект за секој кој сака Висконсин.Убава рамен жито бамбус, е идеална служат послужавник, како и голем сечење површина; како издржлив како било тешко дрво сечење одбор, но лесно на ножеви; рака мие и само повремено се третираат со Целосно Бамбус е Ревитализација на Минерално Масло да се заштити и да го продолжи животот и убавината на вашата одбор.Бамбус е подобро за животната средина; Moso бамбус е неверојатно издржлив материјал и тоа е обновлив ресурс кој расте брзо и не бара од пестициди, јасно сечење, вештачко наводнување или пресадување.Прослават животот во Америка Dairyland со Целосно Бамбус Висконсин Државата во Облик на Бамбус Служат и Сечење Одбор.Ова убаво стокмено одбор е во форма на голема држава Висконсин.Одборот е составен од активности извори Moso бамбус, кој е понежен на ножеви од пластика и полесно да се чисти и се грижи за од тврдо дрво.Тоа, исто така, функционира прекрасно како служат послужавник за омилена месо, сирење и сите видови на оброци— идеални за tailgating или забавни дома!Кога тоа не се користи во кујната или во добие средби, на Висконсин Државната Управа, исто така, вклучува виси дупка со висат врзуваат за одличен начин да се покаже вашата држава гордост на ѕидот на вашиот дом или канцеларија.Таа е изградена минатата и лесно да се грижи за, едноставно рака мие и сува одборот за најдобри резултати.Дали за себе или Висконсин фан во вашиот живот, овој одбор е сигурен да биде хит!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата