Приливите Рок Лизгачот Nerfs Барови Работи Одбор Upgrated Страна Чекор 2 ПАРЧИЊА Одговара за 07-18 Wrangler JK 2Door

Приливите Рок Лизгачот Nerfs Барови Работи Одбор Upgrated Страна Чекор 2 ПАРЧИЊА Одговара за 07-18 Wrangler JK

Достапно за вашата нарачка
DEN 5879.76
Залиха:

Произведени од трајни 3/16" челични лимови и 2" x 0.120 челични цевки.Црна текстура во прав обложени заврши.2 вратата jk рок лизгачи служи корисен чекор во и надвор од кабината.Корисно за двете фабрика и го крена автомобили.Целосно заварени заградата системи.Лесно топ-на инсталацијата, без дупчење потребно.Им овозможува на карпите, за да ја извадите заедно, олеснување напредок кога камен-индексирање.Штити возила над карпите.ОЕМ Работи одбори нудат само ограничена заштита и се уште ја прикачите на лим тие се со цел да се заштити, што значи силата на било какви удари или инциденти уште трансфери во Возило тело панели.Додадете практични off-road заштита на страните и подвозјето на вашиот две вратата возило JK со сет на Приливите Рок Лизгачи.Овие тешки Рок Лизгачи не само што ќе го заштити вашиот Wrangler од различни трага опасности, но тие ќе ви даде повеќе солиден настап, како и.Како дополнителна бонус, овие Рок Желка двоен како лесен чекор за лесен влез во и надвор од вашето возило.Рок лизгачот може да се заштити off-road возила во лицето на насилни шокови дека може да се случи додека возите.Тоа им помага на постарите лица, децата и жените да се добие во и надвор од автомобилот повеќе безбедно и удобно.Тоа ќе биде полесно кога ставање на багаж покривот решетката и чистење на покривот.Тоа обезбедува одличен изглед за вашето возило.ПРИЛИВИТЕ е Рок Лизгачи прикачите наместо да рамките на возилото, што значи шок на glancing на камен, дрво, или било која друга опасност е изолиран од тенки метални на возилото тело.Со повеќе прилог поени, лизгачи се, исто така, обезбеди во случај на било висат-ups, во текот на центар агол, безбедна планината за крик влечење, и да дозволите униформа површина која сида возило екстракции.ПРИЛИВИТЕ рок лизгачи се мора да има прибор за секоја off road авантура, се тестираат на повеќе 4x4 патеки и битка-докажано.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата