Merriam-Webster MW-8248BN шпански јазик-англиски Речник, Пакет од 3

Merriam-Webster MW-8248BN шпански јазик-англиски Речник, Пакет од 3

Достапно за вашата нарачка
DEN 436.56
Залиха:

Тип На Производ : Наставната Опрема.Пакет Димензии : 6.88 "L X 4.19" W X 3.69 " Х. Земја На Потекло : Сад.Пакет Тежина : 2.25 Lbs.На Merriam-Webster шпански јазик-англиски Речник е дизајниран за да им помогне на корисниците да комуницираат на ефективен начин на Американската шпански и англиски јазик и вклучува up-to-date покриеност од суштинско значење, тековната речник. 80, 000 записи и 130, 000 преводи со речиси 5, 000 нови преводи и стотици нови зборови и фрази, додаде низ разни области вклучувајќи технологија, спорт, начин на живот, храна и пијалаци, наука и медицина.Двонасочно (англиски на шпански и шпански на англиски јазик) со голема покриеност на латинска Америка шпански.Проширената покриеност на повеќе од 700 Core речник записи.Бројни примери на зборови кои се користат во контекст се разјаснат нијанси на разликата помеѓу зборовите.Изговор се дадени во меѓународната фонетска Азбука (Ипа).посебни делови вклучуваат шпански и англиски бројки и кратенки, Народите на светот, метрички систем конверзии, шпански Граматика, конјугација на шпански јазик, и неправилни англиски јазик.Совршен за наставници, ученици, патници, и јазикот на Учениците на сите нивоа на вештини.Вклучува 928 страници.Мерки 4.125" X 6.75".Маса-пазар мат обврзувачки.Се продаваат како еден пакет од 3 книги.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата