3M 50051131071969 Појас-Монтирани PAPR GVP Серија Кертриџ, Стандард, Црна (Пакување од 6)

3M 50051131071969 Појас-Монтирани PAPR GVP Серија Кертриџ, Стандард, Црна (Пакување од 6)

Достапно за вашата нарачка
DEN 21426.00
Залиха:

Високи нивоа на струење надмине niosh барања.Систем контури на колкот и тело за удобност.Еден кертриџ систем.Батеријата овозможува до осум часа на служба на плаќање.Светло покажува кога батеријата треба полнење.Суштински безбедно.На 3 M појас-монтирани PAPR GVP Серија комбинира високо ниво на заштита со исклучителни перформанси и флексибилност.Овој иновативен производ е дизајниран да работи со многу различни лабави facepieces, тесни фитинг facepieces, капи и шлемови.Изберете од голем избор на касети и филтри кои нудат флексибилност за работа во различни средини.Влезот и Излезните приклучоци обезбедени дозволи компресор единица да биде целосно затворен за деконтаминација.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата