Традиционалните Turban Пенџабски Шапка Пенџабски Pagri Сиките Rubia Voile Turban за Мажите, Момчињата и Жените

Традиционалните Turban Пенџабски Шапка Пенџабски Pagri Сиките Rubia Voile Turban за Мажите, Момчињата и Жените

Достапно за вашата нарачка
DEN 407.76
Залиха:

Памук,Rubia.Памук Voile.Додека симболизмот поврзани со носи turban се многу - суверенитет, посветеност, само-почит, храброст и побожност, но главната причина што Сики носат turban е да се покаже нивната љубов, послушност и почит.Висок квалитет долго трајни памук voile ткаенина.Големина - 1 Метар.Грижа Instrction - Миење одделно и сува во сенка.Додека симболизмот поврзани со носи turban се многу - суверенитет, посветеност, само-почит, храброст и побожност, но главната причина што Сики носат turban е да се покаже нивната љубов, послушност и почит.Оваа turban е наменета за посебни occations како свадба, партија, aniversary итн.што направи attactive изглед со соодветен фустан.ВИСОК КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛИТЕ - направени со Висок квалитет долго трајни памучна ткаенина.Тие се идеални за секојдневна мода, изгледа одлично со долга или кратка коса, или ако сте едноставно барате финален допир на вашиот фестивал облека – Ние имаме што се опфатени.Без разлика дали сте циганска богатство на епови или Индиски јоги, оваа шапка ќе додадете завршувањето на допир на вашата облека!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата