Helly-Хансен Мажите Легендарниот Изолирани Панталона

Helly-Хансен Мажите Легендарниот Изолирани Панталона

Достапно за вашата нарачка
DEN 410.40
Залиха:

100% Полиестер.Увезени.Една Изолирана Верзија На Бестселерот Легендарниот Панталона Да Ви Даде Додава Топлина Во Студените Денови. 2-Ply Ткаенина Изградба, 2-Механички Начин Се Водат, Helly Технолошки Перформанси Водоотпорен, Windproof И Дише.Целосно Цвест и Запечатени, Трајни Вода Repellency Третман (DWR), Целосно Изолирани Со Primaloft Црна Изолација 60 G.Внатрешниот Бедрото Venting Патентите, Подигање На Gaiters Со Силиконски Gripper, Dual Страна Џебови И Задниот Џеб, Корселе Прилагодување.Артикулирани Колена Оптимизиран За Движење, Засилен Дното Надвор И Внатре Полите.Од нашиот дом во Норвешка, Helly Хансен е изработка на професионална одделение опрема да им помогне на луѓето да останат и да се чувствува жив за повеќе од 140 години.Сето тоа започна во 1877 година кога морето капетан Helly Juell Хансен се најде подобар начин да се остане заштитена од груби норвешка елементи.Наскоро потоа, Капетан Хансен и неговата сопруга Margrethe започна бизнис производство водоотпорен oilskin јакни, панталони, sou'westers и tarpaulins направени од цврста лен натопени во ленено масло – и легендата се роди!.Helly Хансен опрема се носи и доверени од страна на професионалци за океани, планините и worksites.Како #1 на облека бренд за Ски Професионалци, ќе најдете HH во повеќе од 200 ски одморалиште и ги водат операции ширум светот, и носени од страна на повеќе од 55,000 ски професионалци.Нашите едрење опрема се носи од светска класа морнарите низ сите пет океаните, и ние сме горди да се здружат и да учествува во некои од спортот најмногу се исконски regattas и едрење здруженија.Како водечки Скандинавските workwear бренд, ќе се види ни на работа-сајтови каде перформанси, заштита и безбедност значат најмногу.Ние продолжат да ги поддржуваат Капетан Хансен е наследство низ долга листа на first-to-пазар иновации развиени преку увид од оние кои работат и пресоздавањето на светот harshest средини.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата