Lenovo ThinkPad X1 Јаглерод Gen9 Ultralight Лаптоп, 14.0 WUXGA 16:10 IPS 400nits, i5-1135G7 (>i7-1065G7), Intel Ирис Xe, Thunderbolt 4, Wi-Fi 6, позадинско осветлување KB, Win10 Про (8GB 4266MHz RAM | 512GB PCIe SSD)

Lenovo ThinkPad X1 Јаглерод Gen9 Ultralight Лаптоп, 14.0 WUXGA 16:10 IPS 400nits, i5-1135G7 (>i7-1065G7), Intel

Достапно за вашата нарачка
DEN 7678.80
Залиха:

Повеќе Моќ : 11 Генерација Intel Core i5-1135 G7 Процесор (2.40 GHz, до 4.20 GHz со Турбо Зголемете, 4 Јадра, 8 Теми, 8 MB Cache) со Intel Ево платформа се кандидира тешки PC игри и видео-уредување на апликации непречено, како и бројни програми на сите одеднаш.Windows 10 Pro Оперативниот Систем.Оваа ставка ќе биде предаден од Среќни Ranger.Различни Визуелни : рафинирани 14.0" WUXGA 16 : 10 (1920 x 1200) IPS, анти-отсјај, ниско-енергетски, 400 nits дисплеј со тесен bezels и богата, висока резолуција на екранот, обезбедува широка палета на бои, може да се пофали импресивен боја и јасност.Со Ирис Xe графика овозможува до 1.2 X CPU перформанси и до 1.8 X графички перформанси.Доставување неспоредлив брзина и интелигенција, овозможувајќи им на импресивен создавање, продуктивноста, и игри искуства.Брзо Подигнувачот : 4266 MHz 8 GB DDR4 RAM меморија со голема брзина системската меморија за моќен обработка за напредни мултитаскинг, бара компјутери, мазна игри. 512 GB PCIe SSD (15x побрзо отколку HDD, останете кул и тивко) нуди доволно меморија, брз boot-up прозорци, брз пристап до податоците, и ја подобрува вкупните перформанси.Оригиналниот Печат е отворена за надградба на Професионално САМО.Ние не обезбедуваат 1 година стандардна гаранција на надгради SSD.Пристаништа/Слотови : Thunderbolt 4 моќност, Thunderbolt 4, USB-A 3.2 Генерација 1, HDMI 2.0, приклучок за Слушалки / микрофон комбо, Нано SIM слот, USB-A 3.2 Генерација 1, Кенсингтон брава слот.Карактеристики : Ultralight и Тенка, позадинско осветлување Тастатура, Отпечатоци Читателот, Thunderbolt 4, 57 Wh Батеријата обезбедува 10 часот Долго траење на Батеријата, IR 2.5 кг Тежина 57 Wh капацитетот на батеријата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата