Бебе Момче Постелнина Поставите Сина Ракета Автомобил Кула Камион Подморница Расадник Креветчето Постелнина 7 PC Сет Бебе Момче Подарок Идеја

Бебе Момче Постелнина Поставите Сина Ракета Автомобил Кула Камион Подморница Расадник Креветчето Постелнина 7 PC

Достапно за вашата нарачка
DEN 2616.00
Залиха:

65%памук, 35% Полиестер.Материјал : 65% Памук+35% полиестер;.Големина : ватенка 31 x 42 инчи/84*107 см +1; Краток 28 x 10 инчи/71*25.4 cm +2, Долго : 52 x 10 инчи/132*25.4 cm + 2;.Големина на : (1) опремени лист : 51 x 27.5 +7.9 инчи +1 ; (1)прав кавга(здолниште) 51 х 27.5 инчи+7.9 инчи + 1 сет од 4 железнички баласт ;.На Креветчето постелнината во собата е прекрасна Возило цртан филм сет постелнина .тоа е многу солидна памучен материјал од 200 тема сметка со рака да се шие на шема;.Тоа е многу убав сет на креветчето постелнината во собата за бебето да се користи.тоа е многу убаво за бебето декор.Исто така идеја подарок за бебето.Нега и Чистење : Собори сува, Машина за Миење температурата на водата треба да биде под 30 степени, нежно миење, не користете силни детергент, хемиско чистење, средна температура за пеглање, виси ладно и суво.Ако сте во потрага за совршен расадник соба креветчето постелнина поставена за вашето новороденче девојка или деца gir ова е многу добар избор.ве молиме изберете Crib MATE .Нашите членови на тимот се сите големи Мајки.Ние се знае бебе работи добро.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата