Twidec/ 25A Една Фаза РБС Цврста Состојба Реле Текст DC 4-32V Излез AC 24-480V за Машини за Контрола на TH-25DA

Twidec/ 25A Една Фаза РБС Цврста Состојба Реле Текст DC 4-32V Излез AC 24-480V за Машини за Контрола на TH-25DA

Достапно за вашата нарачка
DEN 279.84
Залиха:

Име на производ : цврста состојба реле;Модел тип:ТИ-25 DA;Посебно внимание : Доколку дека актуелната употреба тековната надминува 15 A,Тоа е потребно да се конфигурира одделно на топлина мијалник.Актуелни : 25 A,answer : ___________________________ Note : Ова се однесува на долгорочно фактичката оптоварување 25 A (други општи релеи само може да има долгорочни оптоварување во рамките на 10 A).Контрола на Напон : 4-32vdc;Излезен Напон : 24-480vac;Монтажа дупка со дијаметар : 4.5 мм/0.18";Монтажа дупка центар растојание:45mm/1.8".Вкупната големина (приближно) : 61 x 45 x 29 Mm/2.4" x 1.8" x 1.1" (l*w*t); материјал : метал, пластика, електронски parts.Net тежина : 80 G; Пакет Содржина : 1 x цврста состојба реле.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата