MORN ЛАСЕРСКИ 2000W Рачни Ласерски Заварување Машина со Wobble Ласерски Глава и Автоматско Жица Хранење Систем 15 МИЛИОНИ Кабел за Дебели Метали со 380v 3 Фаза

MORN ЛАСЕРСКИ 2000W Рачни Ласерски Заварување Машина со Wobble Ласерски Глава и Автоматско Жица Хранење Систем

Достапно за вашата нарачка
DEN 996.00
Залиха:

2000w машина е професионален за заварување метали со максимална дебелина од 5мм нерѓосувачки, 4mm јаглероден челик,2mm алуминиум и месинг.Тоа може да се користи 0.8 mm, 1mm, 1.2 mm и 1,5 мм жица за заварување max 3мм заварување јаз, 15 милиони кабелот е доволно долго за да се движат.На wobble ласерски глава може да се зголеми јазот, и тоа ќе биде steable со голема брзина и сила, изглед ќе биде убава.Одделени еднаква моќ S&вода чилер е доволно добар за да се намали температурата на ласерски извор и ласерски пиштол и машина може да се направи 24 часа континуирана работа без пауза.Само земјата менгеме поврзување на вашиот метални делови може да ласерската глава работат со ласер, кој се користи за да се заштити оператор.Ве молиме имајте во предвид дека машината ќе бидат испратени од нашите Кинеската фабрика за вашата врата од страна на морето, па тарифа се потребни 2 години гаранција со доживотно техничка поддршка е нашето ветување, и можете да контактирате со нас кога се користи со сите прашања, на нашите инженер ќе понудат помош ПОБРЗО со видеа, слики, телефонски повик, e-mail, далечински видео помош, итн Параметар Машина тип : 2000 W рачни ласерски заварување машина Модел : AMT-CW2000 PA Ласерски извор : Raycus/GW Ласерски моќност : 2000w Влакна ласерски должина : 15 МИЛИОНИ Електрична струја : 10-32 A Излезна Моќност Tunability : 10-100% Фрекфенција : 1-50 HZ Место Големина : Φ0.5-3мм Заварување длабочина : 0.1-4mm Ласерска Бранова Должина : 1080nm Повторување на точноста : 0.1 mm Влакна со дијаметар : 50µm Импулс Ширина : 0.5-20ms систем за Ладење : 2000w вода Вода за ладење чилер : S&A 2000w Вкупна Моќ : .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата