Nannigr DC-DC Моќност Конвертор, Step Up Конвертор на Напон Моќ Компонента 900W DC Висока Прецизна Контрола Зголемете Конвертор за Зголемување Конвертирање

Nannigr DC-DC Моќност Конвертор, Step Up Конвертор на Напон Моќ Компонента 900W DC Висока Прецизна Контрола Зголемете

Достапно за вашата нарачка
DEN 974.16
Залиха:

Користење на напредни напредни микропроцесори, на поттик конвертор може точно да се прилагоди излезниот напон и струја.Мемориската функција поддржува чување на 10 групи на параметри и може слободно да се чуваат или се сеќава.Висок квалитет на моќ компонента во комбинација со периферна прецизност оп-amp CV и CC јамка високо ќе го подобри целокупниот перформанс на модул.Конвертерот поддржува влезен напон стабилност и заштита на функцијата и константен напон и постојан струја регулатива функција. 4 цифрен екран може да се покаже во реално време напон, струја, моќност и капацитет, и можете да одберете automatic или manual прикажување во чекор.Опис : 900 W DC-DC зголеми конвертор модул со дигитален дисплеј карактеристики мали димензии, висока моќност, висока ефикасност и стабилни перформанси.Со голема брзина микро-контролор, овој конвертор може точно да се прилагоди излезниот напон и струја.Постојат 10 групи вградена меморија позиции, кој овозможува складирање или recall параметри, кој е многу лесен за употреба.4 цифрен екран може да се покаже во реално време напон, струја, моќност, капацитет, итн.Карактеристики : Користење на напредни напредни микропроцесори, на поттик конвертор може точно да се прилагоди излезниот напон и струја.Мемориската функција поддржува чување на 10 групи на параметри и може слободно да се чуваат или се сеќава.Висок квалитет на моќ компонента во комбинација со периферна прецизност оп-amp CV и CC јамка високо ќе го подобри целокупниот перформанс на модул.Конвертерот поддржува влезен напон стабилност и заштита на функцијата и константен напон и постојан струја регулатива функција. 4 цифрен екран може да се покаже во реално време напон, струја, моќност и капацитет, и можете да одберете automatic или manual прикажување во чекор.Постојат излез(НАДВОР), константен напон(CV), постојан струја(CC) индикатор светлото што го покажува во реално време државата.Можете да одберете дали да се излез автоматски или не и по моќ.На напонот и струјата од вредност може да биде спасен со едноставно притискање на едно копче.Спецификации : Влезен Напон : 8-60 V Излезен Напон : 10 V-120 V Излезна Моќност : 900 W Излезна Струја : 0-15 A Оперативни Температура : -40℃-+85℃ Фреквенција : 150 KHz Големина : 110 x 96mm / 4.33 x 3.78" се Прикаже Значењето 00.00.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата