AKASO Ски Шлем за Мажите и Жените, Аикидо Шлем, Снег Спорт Шлем, Очила Компатибилни, Ски Шлем за Млади

AKASO Ски Шлем за Мажите и Жените, Аикидо Шлем, Снег Спорт Шлем, Очила Компатибилни, Ски Шлем за Млади

Достапно за вашата нарачка
DEN 815.76
Залиха:

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Чувајте ги на Ладно или Топло : Прилагодлив воздухот се пропустливи има посебен лизгачот за контрола на температурата.Тоа ви држи кул додека сте скијање кога ќе ја отворите се пропустливи.Во најстудените денови, можете да ја затворите се пропустливи да се задржи главата топло.Лесно да се Прилагоди Стегање за обичај се вклопуваат : Со цел да се тесто се вклопуваат, нашите ски шлем, има една рака пресврт бирање на задната страна да се тесни и лабава рамките изграден во шлем.На очила циклус на грбот прилепува надолу за да се одржи вашите очила безбеден.Лесно да се Чисти и Монтажни : Различни од традиционалната вграден во ѕидот, нашата пренослив earpads и внатрешниот лагер не само што ги држи главата и ушите топло, но, исто така, се отстранува кога тоа доби премногу жешка.Безбеден и Сигурен : ASTM Безбедност уверение.Мала тежина и трајни изградба осигурувачи на шлемови надворешната школка на влијание-апсорбирање EPS лагер (EPS пена е направен во САД) Ова ви помага барака тежина додека максимизирање на заштита.Имаш проблем?Ги споделите со нас!Ние секогаш сме тука да помогнеме и се посветени на вашето задоволство. "Безбедноста на прво место" е парче од совети кои не можат да бидат преценети доволно.Додека мислев дека носи шлем не може да се поднесе жалба до некои скијачи или snowboarders, вие дефинитивно треба да се уште носат еден, особено со оглед на фактот дека дрвјата се заеднички на наклонот и мразот може да биде толку тешко како на пистата на патот.ASTM мала тежина и трајни изградба осигурувачи на шлемови надворешната школка на влијание-апсорбирање EPS лагер (EPS пена е направен во САД).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата