ESEE-5 Фиксна Сечилото на Нож, 3D Contoured Рачка, 1095 Јаглероден Челик, Ambidextrous Kydex Обвивка, произведено во САД

ESEE-5 Фиксна Сечилото на Нож, 3D Contoured Рачка, 1095 Јаглероден Челик, Ambidextrous Kydex Обвивка, произведено

Достапно за вашата нарачка
DEN 1090.56
Залиха:

Вкупна Должина : 11", Целокупната Должина на Ножот : 5.25", Ножот Дебелина : .25", Палец Jimping На ' Рбетот.Мелење : Сабја, Капка Точка Нож, Заврши : Текстура Во Прав Грб, Стакло Прекинувач Pommel.Сечилото Челик : 1095 Јаглерод, 55-57 РК, Тежина : 17 Оз (Нож), 22 Оз (Нож, Обвивка).Се справи со : 3 D Contoured G10 / Micarta, Обвивка : Ambidextrous Kydex Обвивка, Клип Плоча. "Најдобрите Во Индустријата" Без Прашања Праша Доживотна Гаранција, Направени Во САД.На ESEE-5 е дизајниран од страна на војската SERE инструктори како хард-користете го испија пилотот опстанок нож.Освен за нож само модели, ESEE-5 доаѓа стандард со Kydex обвивка.Факултативна MOLLE Грбот и Пошта на располагање.ESEE ножеви се направени со апсолутна внимание на детали со користење на најдобрите суровини и грижа за време на процесот на производство.Нега/Одржување : ESEE јаглерод челични ножеви направени од 1095 челик. 1095 е на врвот избор за професионални прибор за јадење наменета за тешко употреба, тоа ќе рѓа и дамка, ако не е правилно да се грижи за, особено за сечење на работ и околу ласерско гравирање.Нејзините корисници одговорност за одржување на сечилото правилно подмачкано и чисти.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата